A 7. Nemzetközi Bartók Béla Zongoraverseny gálakoncertje

Dátum:  június 8.
Időpont: 17:00
Helyszín:  Bécs
1020 Wien, Hollandstraße 4

A koncerten való részvétel regisztrációhoz kötött, a jelentkezéseket az anmeldung@collegiumhungaricum.at e-mail címre várjuk!

MODERÁCIÓ
Ott Éva, A Bartók Béla Nemzetközi Zenei Társaság művészeti vezetője, a Nemzetközi Bartók Béla Zongoraverseny zsűritagja és társszervezője

FELLÉPŐ MŰVÉSZEK
Emilia Polotska
(Konzervatórium Kiewben; jelenleg: Johann-Joseph-Fux-Konservatorium Graz; I. Korcsoport, 1. díj)

Emilia Ukrajnából származik, és jelenleg a zeneiskola negyedik osztályába jár, ahol a zongoraórák mellett a következő tantárgyai vannak: zeneelmélet, hegedű és zeneszerzés. Eddig több mint 20 darabot szerzett, köztük rövid darabokat, capricciókat, etűdöket, prelűdöket, variációkat, egy szonátát és több dalt. Variációi 2021-ben jelentek meg a "Gyerekektől gyerekeknek" című könyvben. Eddig több versenyen is részt vett. 2019-ben 3. díjat nyert a gráci Nemzetközi Bartók Béla Zongoraversenyen, és ugyanebben az évben 1. díjat nyert egy bolgár zongoraversenyen. A koronavírus-járvány miatti lockdown ideje alatt több nemzetközi online versenyen vett részt, melyeken több első és második díjat kapott; például a 2020-as angliai "Music Box" versenyen 2. díjat, a 2020-as spanyolországi "Talents of Europe" versenyen 1. díjat. Ukrajnában kétszer lépett fel War Kesterrel, és ott mindkét alkalommal 1. díjat nyert.

Eva Wang
(Universität für Musik und darstellende Kunst Wien; II. Korcsoport, 1. díj)

Eva Wang 2010-ben született Bécsben és hatéves korában kezdett zongorázni tanulni. 2017-től a bécsi Johann Sebastian Bach Zeneiskolába járt zongoraórákra. 2020 óta a bécsi Zeneművészeti Egyetemen Vladimir Kharin professzor Rendkívüli tehetségek osztályának hallgatója. Eva 2019-ben 1. díjat nyert a "Párizsi Nemzetközi Zenei Versenyen", a "Grand Prize Virtuoso" és a "2. Concorso Internazionale Citta di Villafranca" versenyeken Olaszországban. 2020-ban Eva a "prima la musica" versenyen kitüntetéssel 1. díjat kapott. 2021-ben második helyezést ért el az "1. Lipcsei Nemzetközi Zongoraverseny - A fiatal zenei oroszlánok" versenyen. A 2021-es "Clavis" Nemzetközi Zongoraversenyen romantikus kategóriában elnyerte a "Mesterdíjat", valamint a modern, klasszikus és barokk kategóriák mindegyikében az 1. díjat. A "III Vienna Classics Danubia Talents" versenyen az A csoportban 1. díjat szerzett. A "Henle Zongoraverseny 2021" 3. csoportjában díjazott volt. 2021 szeptemberében részt vett a "17. Nemzetközi Zongoraverseny és Fesztivál W.A. MozARTe" versenyen Aachenben a junior csoportban, ahol ismét 1. díjat nyert.

Filip Trifu
(Universität für Musik und darstellende Kunst Wien; IV. Korcsoport, 1. díj)

A 17 éves Filip 5 éves kora óta zongorázik. 2012 májusától Alma Sauernél és 2020 októberétől Vladimir Khrain-nál tanul a Bécsi Zeneművészeti Egyetemen. Számos hazai és nemzetközi verseny résztvevője és győztese, zongorajátékáért díjat kapott az Osaka Versenyen 2017-ben, a “Goldene Note” zenei versenyen 2017-ben és az ötödik nemzetközi Takács-Versenyen 2018-ban. A versenyszereplések révén számos fellépése volt különböző országokban, mint pl. Oroszországban, Japánban, Hollandiában és Németországban.

Csőke Noémi
(Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, Budapest; V. Korcsoport, 2. díj)

Csőke Noémi 2011-ben Szerbiában született. Zenei tanulmányait 7 évesen kezdte Csőke András professzornál zenei általános iskolában Backa Topolán, amelyet Székely Mária professzor osztályában el is végzett. Középiskolai tanulmányait a kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Gimnáziumban végezte Prof. Radványi Mária osztályában. Jelenleg a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen tanul Kemenes András és Eckhardt Gábor növendékeként. Számos hazai és nemzetközi zongoraversenyen nyert el díjakat, többek között az alábbi elismerésekkel büszkélkedhet: 1. díj a Szerb Köztársasági Versenyen (2013), 1. díj az olaszországi Goriziában (2010), 1. díj a romániai Sighetuban (Marmatiei) 2011-ben és 2016-ban. 2012-ben Magyarországon 1. díjat kapott a "Chopin+" versenyen, valamint különdíjat egy Bartók Béla-mű legjobb interpretációjáért. A 2014-es 4. Bartók Béla Zeneiskolai Versenyen szintén 1. díjat nyert. 2016-ban és 2018-ban Belgrádban a "Davorin Jenko Nemzetközi Versenyen" szintén 1. díjat kapott, valamint a 2018-as 6. Nemzetközi Zongoraversenyen Magyarországon Liszt Ferenc h-moll balladájának előadásáért különdíjat kapott.

Florian Pichlbauer
(Kunstuniversität Graz; VI. Korcsoport, 2. díj)

Florian Pichlbauer 1998 augusztusában született Grácban és 6 éves korától nagy lelkesedéssel és sikert sikerre halmozva zongorázik. Miután hét évig magánórákat vett Barbara Straneggernél, majd további három évig Angelika Ferra professzornál a grazi Johann Joseph Fux Konzervatóriumban tanult, nyolc éve a gráci Zeneművészeti Egyetemen folytatja tanulmányait. Ott négy évig Dr. Füzessery Zoltán tanította az előkészítő évfolyamon, jelenleg pedig Prof. Libor Novacek növendéke. 2013 és 2017 között Florian a raumbergi Nemzetközi Kamarazenei Napok résztvevője volt, ahol mesterkurzusokat teljeített Prof. Annamaria Bodoky-Krause-nál. Több díjat nyert az ausztriai "prima la musica" versenyen, és 2017 novemberében Grazban az 5. Nemzetközi Bartók Béla Zongoraversenyen 1. díjat kapott. 2018 augusztusában részt vett az ettlingeni zongoraversenyen, ahol a világ minden tájáról érkező 500 résztvevő közül a legjobb 36 közé jutott. 2019 decemberében a gráci Zeneművészeti Egyetem "Martha Debelli" ösztöndíjversenyén 3. díjat nyert. Koncertezett többek között Veszprémben és Nizzában is, ahol 2019 és 2020 nyarán Wilfried Zelinka gráci operaénekessel az Osztrák Nagykövetségen lépett fel. 2020 júniusában jelent meg első saját szerzeménye, egy fantáziadarab csellóra és zongorára esz-mollban.

null

A hangversenyen Chopin, Liszt, Stolz, Bach, Skrjabin, Bartók, Rachmaninov, Schubert, Volodymyr Polyovyi művei mellett két díjazott, Florian Pichlbauer és Emilia Polotska saját szerzeményei is elhangzanak.

A koncertre a belépés díjtalan.

Együttműködés a Bartók Béla Nemzetközi Zenei Társasággal