3-8-1 Azabu Juban, Minato-ku, Tokyo
szeptember 2. - december 2.
A kiállítást 1 héttel meghosszabbítottuk.
Nyitva: hétfő-péntek 11:00 - 17:00 (belépés 16:45-ig)
Zárva: hétvégén, magyar és japán ünnepnapokon
A kiállításunkon bemutatott művészeket az köti össze, hogy magyarok, akik rövidebb-hosszabb ideje Japánban élnek és alkotnak. Műfaji vagy bármilyen más megkötés nélkül törekedtünk számos, itt élő magyar művészt bemutatni. Ennek eredményeképp egy rendkívül sokszínű kiállítást tekinthet meg a látogató: láthat kerámiát, japán kékfestést, üvegmetszést, festészetet, rajzot és modern képzőművészetet, fiatal magyar művészek részéről pedig fotót, festményt vagy intarzia-képet.
Nehezen lehetne elképzelni alkalmasabb helyett erre a kiállításra, mint a tokiói Liszt Intézet. A világ 24 országában működő Liszt Intézetek, vagyis magyar kulturális központok fő törekvése a magyar kultúra minél szélesebb körű, változatos témájú bemutatása, egyben párbeszéd keresése a fogadó ország kultúrájával. Ez a kiállítás mindkét törekvést megvalósítja: olyan magyar művészeket mutat be, akiknek művészetére jelentős, nehezen körülírható mértékben hatott a japán kultúra, illetve akik éppen egy hagyományos japán művészeti ág területén alkotnak.
Ezúton szeretnénk köszönetet mondani a kiállító magyar művészeknek, akik lelkesen és segítőkészen vettek részt kiállításunk szervezésében. Örömünkre szolgál, amennyiben ez a kiállítás egy emlékezetes és szép állomás lesz a pályafutásukban.
Látogatóinknak kellemes időtöltést, és egyúttal a kiállított művek által számos új felfedezést kívánunk mind a magyar, mind pedig a japán kultúrával kapcsolatban!
A kiállításon szereplő művészek:
Husz Ágnes (kerámia)
Lantos Timi (kerámia)
Majzik Róbert (festmények és üvegmetszés)
Petschner-Pető Katalin (grafika)
Yoshihara-Horváth Hanga (japán kékfestő és hímzés)
Zelenák Sándor (festmény és installáció)
Emellett pályájuk kezdetén járó művészek alkotásait is bemutatjuk:
Gonda Gábor (intarzia képek)
Poscher Anett (festmény és ékszerek)
Tsukahara Fanni (fotó, rajz)