Szeptember 1-jén nyílt meg a két hónapig tartó IV. Szöuli Építészeti és Urbanisztikai Biennálé a dél-koreai főváros több prominens helyszínén, melyen a Liget Budapest, mint Európa egyik legnagyobb kulturális városfejlesztési projektje is bemutatkozott.
Az élhető környezet és városi létforma megteremtésének kérdéseit feszegető rendezvényre, mely a világ számos városának jó gyakorlatait mutatja be, a Liszt Intézet közbenjárására idén először válogattak be magyarországi projektet. A hetvenes években még a háború pusztításából kilábalni próbáló dél-koreai főváros mára nem csak a világ 10. legnagyobb gazdaságának központjává vált, hanem egy korábban felülről irányított városból innovatív, befogadó és társadalmilag stabil környezetté is alakult. Ennek elismeréséül kapta meg a város 2018-ban ötödikként a városok Nobelének is nevezett Lee Kuan Yew Világváros-díjat, melyet kétévente ítél oda egy nemzetközi zsűri.
A biennálé célja, hogy Szöul jövőképének bemutatása mellett olyan nemzetközi városfejlesztési gyakorlatokat mutassanak be, melyek például szolgálhatnak a versenyképes környezetet és kiemelkedő életminőséget kínálni kívánó Szöul számára.
A két hónapos biennálét Szöul főpolgármestere nyitotta meg szeptember 1-jén, mely két napos konferenciával folytatódott a szöuli városházán. A fórumon többek között olyan projektek kerültek bemutatásra, mint Berlin történelmi városnegyedének fejlesztése, vagy a 2024-es párizsi olimpia olimpiai falujának fejlesztése. A budapesti Városligetben zajló fejlesztéseket Európa jelenlegi legnagyobb komplex kulturális városfejlesztési projektjeként mutatta be Végvári Tamás, a Liget Budapest tartalomfejlesztési vezérigazgató-helyettese. A fórumon és egyéb kísérőrendezvényeken a szöuli Liszt Intézet kulturális szakdiplomatái mellett Varga Csaba a Liget Budapest művészeti vezetője is részt vett. A biennálé keretében a szöuli városháza aulájában és a mellette álló építészeti és urbanisztikai kiállítócsarnokban a Liget projektet is bemutató tárlat október 29-ig látogatható.
A biennálé szervezőivel 2022 őszén vette fel a kapcsolatot a szöuli Liszt Intézet annak érdekében, hogy a 2023-as eseményen első alkalommal magyar résztvevő is bemutatkozhasson. Az idei biennálé tematikájához Magyarországról a Liget Budapest projekt illeszkedett legjobban. A szöuli városházán megrendezett két napos fórumon és a biennálé megnyitóján Végvári Tamás tartalomfejlesztési vezérigazgató-helyettes, valamint Varga Csaba művészeti vezető vett részt Magyarországról. A biennáléhozhoz kapcsolódó kiállítás, melyen a budapesti múzeumnegyed is bemutatkozik, október 29-ig ingyenesen látogatható a városháza melletti Szöuli Építészeti és Urbanisztikai kiállítótérben.