223 E 52nd Street, New York, NY 10022
A nagysikerű debütáló est után a New York-i Liszt Intézet szervezésében folytatódik a Hungarian Emerging Artists Koncertsorozat 2023. június 13-án a New York Főkonzulátus Bartók-termében két kiváló magyar zenészt bemutatva az amerikai közönségnek.
A Hungarian Emerging Artists hangversenysorozat célja, hogy azokra a díjnyertes, tehetséges fiatal magyar zenészekre helyezze a reflektorfényt, akik jelenleg az Egyesült Államokban tartózkodnak, ezáltal minél szélesebb körben bemutatva őket. A koncertsorozat célja továbbá, hogy kiragadja a klasszikus zenét „elitnek” titulált kategóriájából és szó szerint új fényben tüntesse fel színes, atmoszférikus hangulatot teremtő fénytechnika segítségével.
A második hangversenyen nagy örömünkre szolgál a színpadon köszönteni Balog Alexandra zongoraművészt és Nickmann Marcell gitárművészt.
Műsor
Nickmann Marcell gitárművész
- Louis Couperin - Allemande & Courante en ré mineur (arr. Nickmann Marcell)
- Pavlovits Dávid - Asking you & Floating Islands
- Josquin des Prez / Marco Dall'Aquila - Plus nulz regretz & In te Domine speravi (arr. Nickmann Marcell)
- Johann Sebastian Bach - BWV 995: Prelude
- Astor Piazzola - Campero & Acentuado
Szünet
Balog Alexandra zongoraművész
- Ludwig van Beethoven - Esz-dúr Zongoraszonáta, Op. 109 No. 30.
- Liszt Ferenc - Obermann völgye
- Szergej Prokofjev - A-moll Zongoraszonáta Op. 28 No. 3.

Balog Alexandra zongoraművész
A fiatal zongorista, Balog Alexandra komolyzene iránti szeretete szorosan összekapcsolódik azon vágyával, hogy azt elérhetővé is tegye minél szélesebb körökben. Ezen törekvése az évek során egy meglehetősen aktív hallgatói közönséget teremtett Budapesten, ahol már 13 éves kora óta rendszeresen ad szólókoncerteket és kamaraegyüttesek résztvevőjeként is sűrűn fellép. Legfrissebb eredményei a 2022 áprilisában elnyert 1. díj, melyet a Franz Liszt Centre International Piano Competition spanyol zenei versenyen szerzett, valamint az MMA három éves alkotóitösztöndíja, melyben Alexandra szeptembertől részesül. 2019 szeptemberében kitüntetéssel diplomázott a londoni Royal Academy of Music-on Ian Fountain növendékeként. 2021-tőll posztgraduális képzést folytat a grazi Kunst Universität hallgatójaként Prof. Markus Schirmerrel osztályában.
2016-2017-ban elnyerte a Frederick Jackson és a Margaret Kitchin ösztöndíjakat, valamint 2015-ben az EMMI Nemzeti Tehetségprogram Ösztöndíját. Mestertanulmányait a Countess of Munster Musical Trust, és az iskola kiemelt ösztöndíja támogatta.
Sokoldalú muzsikusként Alexandrának szívügye a kamarzenélés is. Gyakran koncertezik az általa 2015-ben alapított Altalena együttessel. Kreatív személyisége és elszántsága abban is segítségére volt, hogy megalapítsa az immár 2014 óta minden nyáron megrendezésre kerülő Altalena Zenei Fesztivált (korábban: Bozsoki Zenei Fesztivál), amely nemcsak egy színvonalas esemény sorozatot foglal magában, hanem mesterkurzusokat is kínál a résztvevők számára. Alexandra Berecz Mihály közreműködésével jelenleg az Altalena művészeti vezetője. Munkássága nyomán az Altalena partnerei között tudhatja a londoni Royal academy of Music-ot, a londoni Magyar Kulturális Központot, a Jeunesse Classical-t, a Papageno- t, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemet és a Bartók Rádiót.
Nickmann Marcell gitárművész
Nickmann Marcell Budapesten született és 14 évesen kezdett el klasszikusgitározni Árok Sándornál. Hamar sikereket ért el regionális és országos versenyeken számos első díjjal, ami lehetőséget adott neki, hogy együtt játsszon az Osztrák-Magyar Haydn Zenekarral matiné koncertsorozatukon. 2016-ban kezdte meg egyetemi tanulmányait Bozóki Andreával, majd 2018-tól Pavlovits Dáviddal a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karán. 2019-ben harmadik helyezést nyert a Tallinn Nemzetközi Gitárversenyen és második helyezést a Harmonia Cordis Nemzetközi Gitárversenyen. Nickmann Marcell több kortárszenei projektben is közreműködött különböző formációkban.
2019 februárjában Claude Vivier ’Pour guitare’ című művét mutatta be Magyarországon, illetve Nagy Ákos ’Salita in discesa’ című számára dedikált műnek az ősbemutatójára is sor került duópartnerével Cserenyec Dóra gitárművésszel. 2020-ban szintén Cserenyec Dórával bemutatták Magyarországon Karlheinz Stockhausen ’Tierkreis’ ciklusának gitárduó változatát, majd Nickmann Marcell fókuszába a régizene került: Louis Couperin csembaló műveit, illetve Marco Dall’Aquilla lantműveit írta át gitárra. 2020 októberében első díjat szerzett a Szegedi Nemzetközi Gitárversenyen.