Családi Koncert a Magyar Népmesék Napja alkalmából

Dátum:  szeptember 30.
Időpont: 17:30
Helyszín:  New York-i Magyar Ház
213 E 82nd St, New York, NY 10028

Csatlakozz hozzánk egy koncertkülönlegességre a New York-i Liszt Intézet szervezésében a Magyar Népmesék Napja alkalmából 2023. szeptember 30-án a New York-i Magyar Házban. 

Műsor

13:30 - Játszóházi rokkendroll Kárász Eszterrel és az Eszterlánc Mesezenekarral

Mesevilágba bújó koncertre hívunk minden gyereket és gyereklelkű felnőttet, ahol megelevenedik a történet a zene és persze a gyerekek segítségével. A dalok, hangok, hangszerek mind a mese szereplőivé válnak, akiknek kalandjait a gyerekek is alakíthatják ötleteikkel. Gyerekdalok és kortárs költők megzenésített versei kísérnek minket utunkon, aminek a végére talán új zenekari tagokat is találunk a gyerekek körében.

Kárász Eszter - ének, ukulele
Bata István - gitár
Szabó Árpád - hegedű

"Dallamok, versek, bábok, buborékok, ukulele, gitár, bőgő, furulya, dob, derbuka és társai pörögnek ezerrel. Kárász Eszter játszik, táncol, énekel, hadonász, varázsol, miközben viccesen és kedvesen vagy szomorkásan csengnek-pengnek a népdalok, a Csukások, Weöresek és Varró Danik. Jó kis koktél, dupla buborékkal, alkoholmentesen." (Lackfi János)

14:30 - Magyar Népmese vetítés és kreatív gyermekfoglalkozás Tóth Lászlóval, a Kecskeméti Rajzfilmstúdió animátorával

Szeptember 30-án a Magyar Népmese Napját ünnepeljük. Ebből az alkalomból Tóth László, a Kecskeméti Rajzfilmstúdió animátora bevezeti az érdeklődő gyermekeket a rajzfilmkészítés és a népmesék világába és különleges, kreatív gyermekfoglalkozást tart.

15:00 - Százféle változatban... - dalok a századelőtől napjainkig, a régi filmzenéktől Cseh Tamáson át a mai világzenéig

Közkedvelt és kevésbé ismert, régi és új dalok a századelejei magyar sanzonoktól, filmzenéktől az örökké aktuális Cseh Tamás dalain át a mai világzenéig, sok humorral és öniróniával.

Kárász Eszter - ének, ukulele
Bata István - gitár, ének
Szabó Árpád - hegedű, ének

Az esemény ingyenes, de regisztráció preferált.

Az esemény magyar nyelven lesz megtartva.

 

Az előadókról

Kárász Eszter - színésznő, előadóművész

Gyerekszínészként a Szamárköhögés című filmmel vált ismertté, de játszott színházban, tévében, a televízió Kölyökidő műsorában és tagja volt a Magyar Rádió Gyermekstúdiójának is, melynek keretein belül számos hangjátékban szerepelt. Megszűnéséig szereplője volt a Kossuth Rádióban A Szabó családnak és a Darálónak, valamint a Vacka Rádió című hangjáték-sorozatnak mint Pötty Zorka. Érettségi után a Mozgássérültek Pető András Nevelőképző és Nevelőintézete főiskoláján végzett konduktor-tanító szakon, majd a Színház- és Filmművészeti Egyetem Drámapedagógia szakán másoddiplomázott. Az Óz, a nagy varázsló főszerepével tért vissza a színpadra, és jelenleg is színészként, énekesként dolgozik.

2001 óta a Piros Orr Bohócdoktorok Alapítványának tagja, ahol dr. Bigyó bohócként számos budapesti és vidéki kórházba jár kollégáival a beteg gyerekeket megnevettetni, és ezáltal gyógyulásukat elősegíteni.

Gyerekzenekarával, az Eszter-lánc mesezenekarral 2012-től muzsikál az ország és a világ számos pontján. Három lemezük jelent meg a Gryllus Kiadónál. Kettőt Fonogram díjra is felterjesztették.

Több írása is megjelent, írt novellát a Manó kiadónál megjelent Szeretlek, anya kötetbe, mesét a Piros orr mesék antológiába és rendszeresen ír cikkeket, interjúkat a Képmás magazinnak.

Bata István - gitár

1979-ben Törökkanizsán (Jugoszláviában) született. Zenét autodidaktaként kezdett tanulni. 20 éves korában a szegedi Hammido alapfokú zeneiskolában egy évig Magyar János tanítványa, majd 2000-től Póka Egon Kőbányai Zenei Stúdiójának basszusgitár szakán tanult. Tanárai Ullmann Ottó, Lattmann Béla és Babos Gyula voltak.


2004-ben felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Jazz Tanszakára, ahol jelenleg Lattmann Béla növendéke. Kedvenc basszusgitárosai: Jaco Pastorius, Richard Bona, Gary Willis, Victor Bailey, Nathan East és Anthony Jackson.

Szabó Árpád - hegedű

Szabó Árpád hegedűművész számos pop-rock és világzenét játszó együttes zenésze, közel 20 éve játszik kizárólag könnyűzenét. Karrierje még a felfelé ívelő részében van, jelenlegi zenekarai: Szeder, Cseh Tamás dalai a Vodku Fiaitól, Wigama Lekko, Grecsó-Hrutka Tandem.

Tóth László - animátor

1989-ben, az érettségit követően nyert felvételt a Kecskeméti Rajzfilmstúdióba (ma: Kecskemétfilm). Az évtizedek alatt a szakma jónéhány munkakörében dolgozott, a hazai animációs világ legnevesebb rendezőitől tanulhatott. Rajzolói, animátori, supervisori munkakörökben szerzett tapasztalait több nyugat-európai és ázsiai stúdióban bővítette. Jelenleg főként projektvezetőként, részben társproducerként tevékenykedik.


Hivatását jól kiegészíti a fényképezés, amihez a motivációt az építészet geometriai formáinak vagy a természet egyes részleteinek megfigyelése és rögzítése adja. A napfény keltette vetületek világa – egy díszes korlát lépcsőre vetülő árnyéka, faágak fraktálszerű, érhálózatra emlékeztető mintázata kedvenc témái közé tartoznak. Utóbbi években ezek továbbgondolásaként jöttek létre tükrözött, szimmetrikus, absztrakt alkotásai, amelyek a valós részletek látványán túl egyfajta misztikus
tartalmat is hordoznak.

Alkotásaival rész vett a Műcsarnok ’Képekben gondolkodnak | Filmesek fotói’ című 2021-es kiállításon, és önálló kiállítása volt a XV. Kecskeméti Animációs Filmfesztiválon.

A közreműködésével készült ismertebb filmek: Medveinvázió Szicíliában, A vörös teknős, Pinokkió, Kells titka, A kis jegesmedve, Laura csillaga, A majmok kastélya (egész estés filmek); Kötelék, Istók, A walesi bárdok (rövidfilmek); Toldi, Magyar népmesék, Magyar szentek vallomása (tv-sorozatok).

 

A program megvalósulását a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

Magyar Művészeti Akadémia