A Liszt Intézet és a Ljubljanai Egyetemen működő magyar tanszék, illetve lektorátus között már a kezdetek óta nagyon sikeres az együttműködés. 2023 október elseje óta a Ljubljanai Egyetem Bölcsészettudományi Karának Összehasonlító és Általános Nyelvészeti Tanszékének lektora Iván Andrea, aki Kruzslicz Tamást váltotta.
Az intézet és a lektorátus együttműködése 2023-ban is több területen folytatódott. A lektorátus hallgatói szívesen vesznek részt projektmunkákban, mint például közösségimédia-szerkesztési workshop az intézet munkatársaival vagy magyar irodalmi olvasókör. A korábbi évekhez képest 2023-ban is adódott lehetőség a lektorátus nemzetközi együttműködésinek ápolására. Ennek eredményeként a zágrábi Hungarológiai Tanszékcsoporttal tovább mélyítették az eddig is szoros kapcsolataikat, és például közösen dolgoztak a Magyar irodalmi emlékek az Alpoktól az Adriáig kiadványon. A már meglévő együttműködések a lektorátus és a Bölcsészettudományi Kar további szervezeti egységei között mélyültek a hungarológiai kutatás területén is: újabb lehetőségek nyíltak meg a hallgatók számára a Ljubljanai Egyetem Szlavisztika Tanszékével való együttműködésnek köszönhetően; ezen belül is kiemelendő a prof. dr. Matej Šeklivel és prof. dr. Hotimir Tivadarral folytatott munka, valamint továbbra is működik az Ázsiai Tanulmányok Tanszékkel, illetve személyesen prof. dr. Chikako Shigemori-Bučarral közös kutatói munka. Ezek mellett újabb kapcsolat alakult a Szlovén, mint Idegen Nyelvi Központtal, illetve prof. dr. Mojca Nidorferrel. Ezzel ismét gazdagodott az a portfólió, amelyhez kapcsolódni tudnak a hallgatók saját, akár interdiszciplináris kutatásaikkal, másrészt ezek publikálására is lehetőséget nyitott a tervezett hungarológiai periodika megvalósítása. Ezek az együttműködések tovább segítették a magyar nyelv oktatásának mélyebb beágyazódását az egyetem közegébe és a helyi tudományos életbe. A kutatás ösztönzésére az oktatóhely együttműködött a Maribori Egyetem Magyar Nyelv és Irodalom Tanszékével, akikkel közösen készítették elő a fent említett hungarológiai publikációt.

2023-ban több előadás is megvalósulhatott magyar vendégelőadókkal. Külön kiemelendők a Ljubljanai Egyetem Összehasonlító Irodalomtudományi Tanszéke és az ELTE Általános Irodalomtudományi Kutatócsoportjának képviselői között lezajlott megbeszélések; a magyar vendégek nagy sikerű előadásokat és szemináriumokat tartottak ezen látogatás alkalmából. Szintén fontos előrelépés egy új CEEPUS-hálózat kialakításába való bekapcsolódás, amelyet dr. Mészáros Andor kezdeményezett az ELTE BTK Kelet-, Közép-Európa Története és Történeti Ruszisztikai Tanszék oktatójaként. A mobilitás ösztönzése a két ország oktatói, kutatói és hallgatói között továbbra is kiemelt feladat.
A lektorátus hallgatói közül 2023-ban öt fő kéthetes nyári egyetemi képzésen vett részt Tempus-ösztöndíjjal (egy hallgató az ELTÉ-n, ketten a Debreceni Nyári Egyetemen, szintén ketten a Szegedi Egyetemen).
