Kaisaniemenkatu 10, 00100 Helsinki

Csörgeő Luca (ének), Szabó Krisztián (klarinét) és Dömötör Máté (zongora) koncertje
a Magyar Kultúra Napja alkalmából
- 2025. január 22-én, szerdán, 18:00 órakor
- a Liszt Intézetben (Kaisaniemenkatu 10, 00100 Helsinki)
1823. január 22-én írta Kölcsey Ferenc, a magyar reformkor jeles költője Hymnus című versét, mely később - hivatalosan csak 1989-től - Magyarország nemzeti himnuszává vált. Úgyszintén 1989 óta ezen a napon ünnepeljük a Magyar Kultúra Napját.
Január 22-én, szerdán 18:00-tól koncerttel emlékezünk meg az ünnepnapról: Csörgeő Luca (ének), Szabó Krisztián (klarinét) és Dömötör Máté (zongora) magyar zeneszerzők műveit adják elő a helsinki Liszt Intézetben (Kaisaniemenkatu 10, Helsinki).
Regisztrálás a https://forms.office.com/e/srr7N7kpBA linken.
(Az eseményen fotók készülnek, amelyeket felhasználhatunk a Liszt Intézet kommunikációja során.)
***
Csörgeő Luca, a fiatal szoprán kiskorától kezdve a zene világában él. Pályafutását a Magyar Állami Operaház szárnyai alatt kezdte, ahol közel 15 évig szerepelt, mint a gyermekkar tagja és szólistája. 5 évesen lépett először színpadra a Liszt Ferenc Zeneakadémián, amelynek jelenleg mesterszakos hallgatója, Váradi Zita tanítványaként. Alap diplomáját a Debreceni Egyetemen szerezte, Francesca Provvisionato növendékeként. Az elmúlt években rendszeresen részt vett hazai és külföldi versenyeken, mesterkurzusokon. Idén ünnepelte a 15. nemzetközi verseny helyezését. Svájc, Franciaország és Szlovákia közönségét is elbűvölte már. Hazai szereplései közül kiemelkedik a Veszprém Fest, a Bach Mindenkinek Fesztivál és az Ars Sacra Fesztiválon való fellépései. Közreműködött a Zuglói Filharmónia előadásain. Főbb szerepei: Barbarina (Mozart: Figaro házassága), Álommanó, Ébresztő manó (Humperdinck: Jancsi és Juliska), Bastienne (Mozart: Bastien és Bastienne). Tavaly szeptemberben debütált Mozart Varázsfuvolájában Paminaként, a Rost Andrea Operaakadémia keretében.
Szabó Krisztián Péter zenei tanulmányait szülővárosában, Debrecenben kezdte, majd Budapesten a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Budapesti Tanárképző Intézetében klarinéttanár-kamaraművészi végzettséget szerzett 2001-ben. 2003-ban a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem debreceni tagozatának egyetemi ágazatán klarinétművész-tanári diplomát szerzett. Ezt követően a Debreceni Egyetem Konzervatóriumában 2006-ban fúvós zenekari karnagyi, majd a Budapesti Műszaki Egyetemen közoktatási vezető, szakvizsgázott pedagógus végzettséget szerzett 2015-ben. Számos hazai és külföldi zenekar és produkció szólistája és zenekari művésze. 2009-2022ig az Erkel Gyula Fúvós Zenekar karnagya,2016-tól a Valcer Kamarazenekar karmestere. 2021-ben megalapította a Valcer Klarinét Kvartettet, melynek művészeti vezetője. Az együttes magyar kortárs zeneműveket bemutató koncertjeit az EMMI és az NKA támogatja. Társszervezője az évenként Debrecenben megrendezésre kerülő főiskolai és egyetemi országos klarinétversenynek, melyen növendékei számos különdíjat és első, második, harmadik helyezést értek el. 2022-től a Négyarc Színházi Társulat művészeti vezetője és szóló klarinétosa.
Dömötör Máté 7 éves kora óta zongorázik, jelenleg a budapesti Zeneakadémia hallgatója. A 21 éves fiatal művész számos nemzetközi verseny díjazottja, többek közt az olaszországi Pietro Argento Zenei Versenyen és a cseh Broumov Key Zongoraversenyen I. díjat, míg a brüsszeli Cesar Franck Zongoraversenyen és a spanyolországi Ricard Vines Zongoraversenyen 2. díjat nyert. Fellépett egyebek mellett a budapesti Zeneakadémián és a Művészetek Palotájában, valamint a stuttgarti Liszt Intézetben, a müncheni Steinway-Hausban és a prágai Rudolfinumban is.