SZÓBÓL-HANG/HANGBÓL-SZÓ – A ZENE MINT AZ ÖNKIFEJEZÉS LEHETŐSÉGE
Paár Julianna első diplomáit a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszékén szerezte, majd 2015-ben az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai karán végzett mint okleveles zeneterapeuta. Tevékenységének főbb területei a zenei anyanyelv zeneterápiás lehetőségeinek kutatása személyiségfejlődésünk korai szakaszában, illetve az anya-gyermek kapcsolatban betöltött szerepe.
Zeneterápiás szemléletű foglalkozásai, koncertjei, ismeretterjesztő és tudományos előadásai, workshopjai mellett magánpraxisában főként óvodás korú, kisiskolás és kamasz korosztállyal foglalkozik egyéni- és csoportterápiás keretek között.
Paár Julcsi énekes, okleveles zeneterapeuta, a Magyar Zeneterápiás Egyesület elnöke vezetésével sajátélményes alkotóműhely során kerülhetünk közelebb saját hangunkhoz, alapvető zenei-anyanyelvi formákon és a népdalok világán keresztül. A workshopon való részvételhez zenei előképzettség nem szükséges, a gyakorlatokba – jellegükből fakadóan – anyanyelvtől/beszélt nyelvtől függetlenül be tud kapcsolódni bárki. Az elemi ritmusok és dallamok, valamint a szövegekben hordozott mindenki számára érthető, mégis kifinomult szimbólumrendszer összessége alkotja zenei anyanyelvünket, melyen keresztül kora gyermekkortól fogva megismerhetővé, biztonságos közeggé válhat a világ. Az éneklés komplex és kreatív szellemi-fizikai tevékenység, ebből fakadóan fejleszt és lazít, szórakoztat és megnyugtat. Ha akarjuk, közel hoz, de akár ki is szakíthat a valóságból. Közös, saját hangos, zenés gyakorlatokon keresztül tapasztalhatjuk meg, miként válik a szöveg dallá, ezzel is tágítva önkifejezésünk horizontját.