Treurenberg 10, 1000

A Polyphony projekt az ukrán falvakban ma is fellelhető zenefolklór felkutatását, megőrzését és bemutatását tűzte ki célul. Az ukrán parasztság szellemi kincseinek magas technikai színvonalú rögzítése mellett kiemelten fontosnak tartjuk e páratlan érték közvetítését a mai társadalom felé. Az évszázadok alatt felhalmozódott örökség most rendszerezett formában, egy honlapon keresztül válik mindenki számára elérhetővé. Meggyőződésünk, hogy oldalunk az egyszerű zenehallgatók és a tudományos kutatók érdeklődésére egyaránt számot tarthat.
A Polyphony projektet a projekt vezetője, Both Miklós mutatja be. A rendezvényt Hölvényi György európai parlamenti képviselő és a brüsszeli Liszt Intézet szervezi.
Both Miklós (Budapest, 1981. június 3. – ) Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett, kétszeres Fonogram díjas és Budai-díjas zeneszerző, előadóművész, a Napra együttes énekese, gitárosa és zeneszerzője. A Rendhagyó Prímástalálkozó állandó szólistája. A zenekarok mellett számos nemzetközi terepmunkát folytat. A Polyphony Project, ukrán zenefolklór kutatására alakult csoport alapítója, vezetője. Tekintélyes filmes adatbázist rögzített többek között Ukrajnában, Kínában, Oroszországban, Erdélyben, Iránban és Indiában. 2015 őszén megkapta az Öröm a Zene! – díjat, amelynek keretében az év zenészének választották, 2021-től a Hagyományok Háza főigazgatója.
Gitáron önállóan nyolcévesen kezdett tanulni. Az első időszakban figyelmét a rockzene kötötte le, de ez később fokozatosan a magyar népzene felé fordult. Huszonéves korában hegedűn is elkezdett tanulni és játszani. Zenélés mellett a Pázmány Péter Katolikus Egyetem esztétika-kommunikáció szakán tanult. A Vágtázó Halottkémek és Kárpát Möbiusz együttesekben játszott. A Barbaro együttessel való közreműködés után 2004-ben alapította meg a Naprát. A Napra 2007-ben megjelent Jaj, a világ című bemutatkozó lemeze, amelynek producere Ben Mandelson volt, Fonogram díjat nyert.
2009-ben, Radnóti Miklós születésének 100. évfordulójára Gryllus Dániel, a Hangzó Helikon sorozat szerkesztője felkérésére készült a költő verseinek megzenésítését tartalmazó album. Az albumot a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon Budai-díjjal jutalmazták.
2010-ben szólistának kérték fel a Rendhagyó Prímástalálkozó formációba, amely még ebben az évben megjelentette első albumát. A Rendhagyó Prímástalálkozó című CD 2010. júliusban felkerült a Songlines Top of the World tízes listájába.[15]
2011-ben egy nemzetközi roma integrációs projekt, a Cafés & Citizenry vezetője lett. Az Európai Unió által támogatott projekt, amelynek tagjai romániai, olaszországi és magyarországi zenészek, több országban tartott workshopokat és koncerteket.[16] Ezt követően Both Miklós a World Music Expo (WOMEX) nyitógáláján Koppenhágában Magyarországot képviselte azzal az öt zenésszel, akikkel utóbb 2012-ben megalakította a Both Miklós Folkside projektet.[17] A zenekar tagjai Lukács Miklós cimbalom, Szokolay Dongó Balázs fúvós, Dés András ütőhangszerek és Novák Csaba bőgő. A Both Miklós Folkside első albuma Csillagfészek címen 2013-ban jelent meg.[2][18][19]
2014. februárjában Kínába utazott Jünnan térségébe az ottani zenéket tanulmányozni, ahol felvette az ott eltöltött négy hónap alatt a Kínai Utazólemezét, amely minden szempontból formabontó albumnak számít.[20][21] A lemez az ihletett dalokon túl elemelkedik a pusztán esztétikai szempontoktól és megjelenik egy ennél nagyobb ívet átfogó gondolat.[22] A Kínában töltött időben megismert több tucat zenészektől megismert dalokat dolgozta át és rögzítették.[23] A lemezen hallható jünnani földművestől egészen a kortárs zenei élet kiemelkedő élőadóiig sok mindenki. Both Miklós fotóival és naplójával dokumentált lemezt 2014. októberében nagy sikerrel mutatták be a Millenáris Teátrumban a Café Budapest rendezésében.[24][25][26][27][28] Még ebben az évben készíti a MTVA-ban bemutatott nagy sikerű alternatív tehetségkereső műsorát a Palimo Story-t.[29] Egy kis stábbal találomra végig járták Magyarország leszakadó részeit zenészek után keresve. A sorozaton keresztül egy egészen izgalmas világ tárul elénk és valóban sikerül az országunkat egy teljesen más oldaláról megismernünk. Ez év nyarán megjelenik a Both Miklós és a Palimo Story lemeze.
2014 őszén jár először Ukrajnában, ahol 5 faluban rögzít népdalokat. Ez az utazás meghatározónak számít életében, innentől kezdve évente többször is utazik az országba, hogy egy folklór adatbázist építsen ki. A kezdeti években egyedül dolgozik, de sokan felfigyelnek a munkájára Ukrajnában és egyre több ember csatlakozik hozzá. A gyűjtések egyre komolyabb technikai igénnyel készülnek.
2017-ben a Fidelio magazin KULT50 keretén belül a magyar kultúra 50 legmeghatározóbb személye közé választja.
2017-ben megnyerik az Európai Unió Creative Europe támogatását,[39] mely pályázatnak a megálmodója és az elinduló Polyphony Projekt alapítója és vezetője. Ennek kapcsán kerül partnerségbe a kijevi Ivan Honchar múzeummal.
2018 májusában publikálják a négy év alatt készült felvételeket egy tudományos igénnyel feldolgozott online adatbázisban, amelyre a világ minden pontjáról nagy érdeklődést és figyelmet váltott ki. Az érdeklődés intenzitását mutatja, hogy a megnyitón beszédet mondott ukrán kulturális miniszter, az Európai Unió ukrajnai képviseletének vezetője, ukrajnai magyar nagykövet, illetve számos ukrán és magyar kutató.
2018 derekán már közel 130 faluban rögzítettek zenéket, táncokat, interjúkat, dokumentumfilmeket, az adatbázis ekkor már megközelítőleg 4000 dalt tartalmaz.
2018-ban munkájáért megkapja a Magyar Arany Érdemkeresztet.
2018-as WOMEX-en beválasztották a conference programjába, ahol Simon Broughton-nal közös beszélgetésben mutatkozott be a Polyphony Project. A bemutatkozó sikerét jelzi, hogy nagy nemzetközi figyelmet kapott a működésük.
2019-ben megjelent European Music Council éves kiadványában kérték fel egy publikációra. Bolya Mátyással közösen jegyzet anyag Polyphony Project: A Complex Framework for Musical Folklore Collection címen jelent meg.
2020-ban a bajor közszolgálati rádió (Bayerischer Rundfunk) Eine neue Generation von Field Recordings címmel egyórás riportban foglalkozik a Polyphony Project munkájával.
2019 ősze és 2021 tavasza között zajló Folk_ME – Folk Music Education for Future Generations elnevezésű Erasmus+ program projektvezetője, melynek célja, hogy a 21. századi – részben már használatban lévő, részben újonnan kifejlesztett – technológiákat a zenei oktatásba integrálja. A projekt keretében létrejövő innovatív, középiskolai népzeneoktatást segítő weboldal a finn Sibelius Academy, az ukrán Lviv National Musical Academy named after Mykola Lysenko és az MTA BTK Zenetudományi Intézet szakembereivel együttműködve kerül kidolgozásra.
2021. november 20-tól a Hagyományok Háza főigazgatója.