
2025 június 7-én visszatér az Orgonák Éjszakája, ismét együtt ünnepeljük a „hangszerek királynőjét” nemzetközi és magyar sztárokkal. Ez az esemény évről évre egyre népszerűbbé válik Magyarországon és világszerte – idén már több mint 20 ország szervezői csatlakoztak a programhoz. Az előadások izgalmas helyszíneken zajlanak majd: templomokban, hangversenytermekben és szabadtéren is.
Belgiumban egy különleges dupla koncerttel készülünk!
- Tóth-Vajna Zsombor ad koncertet a tongereni Miasszonyunk-bazilikában (Stadhuisplein 10, 3700 Tongeren-Borgloon) 2025. június 7-én, 16 órakor.
- Almásy László Attila a huy-i Szent Remi-templom orgonáján játszik (Rue des Foulons 1, 4500 Huy) 2025. június 7-én, 19 órakor.
Igazi kulturális időutazás – Tartsanak velünk!

Tóth-Vajna Zsombor csembaló- és orgonaművész, karmester, a fiatal magyar zenészgeneráció egyik kiemelkedő alakja. A budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen Spányi Miklós és Dobozy Borbála tanítványaként végzett kiváló eredménnyel csembaló és orgona szakon, majd az Amszterdami Konzervatóriumban folytatta mesterszakos tanulmányait, ahol Menno van Delft, Richard Egarr és Jacques van Oortmerssen irányításával tanult orgonán, csembalón, fortepianón és klavikordon. Karmesteri képzésben Richard Egarr és Ton Koopman voltak a mesterei. Emellett a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karán is diplomát szerzett. Gyakori fellépője a hazai és nemzetközi koncertéletnek – a lipcsei Tamás-templomtól a londoni Handel House-ig –, szólistaként és karmesterként nemcsak Európa számos országában, hanem az Egyesült Államokban is koncertezett.
2024-ben ő lett az első magyar művész, aki szólistaként játszhatott London két ikonikus templomának, a Westminster Apátságnak és a Szent Pál-székesegyháznak történelmi orgonáin. Felvételei hallhatók a Magyar Rádióban és a Magyar Televízióban, többek között Batta Andrással együttműködésben is, céljuk a korai billentyűs zene népszerűsítése. 2015-ben megalapította a Harmonia Caelestis barokk zenekart, melynek művészeti vezetője és karmestere. Négykezes billentyűs szenvedélyét az ikertestvérével, Gergellyel alkotott Piano e Forte Duo formációban éli meg. Tudását tovább mélyítette olyan mestereknél, mint Pierre Hantaï, Skip Sempé, Ton Koopman, Masaaki Suzuki, Malcolm Bilson, Lorenzo Ghielmi, Christine Schornsheim, Luigi Ferdinando Tagliavini, Jon Laukvik, Andreas Staier és Hans Fagius.
Tanárként itthon és külföldön is tartott mesterkurzusokat, valamint zsűritagként vett részt nemzetközi versenyeken. 2020-ban doktori ösztöndíjat nyert a Royal College of Music intézményében Londonban, ahol a 17. századi angol billentyűs zene előadásmódjának kutatásával foglalkozik, különös tekintettel John Blow és Henry Purcell orgonaműveire. Eddig 12 szólólemeze jelent meg. 2013-ban elnyerte a Semmelweis Egyetem legrangosabb elismerését, a Kerpel-díjat, 2015-ben pedig a La Femme magazin beválasztotta Magyarország 50 legtehetségesebb fiatalja közé. Három alkalommal (2015, 2017, 2018) nyerte el a Nemzeti Tehetség Program támogatását. 2019-ben megkapta a rangos Magyar Bach-díjat, 2024-ben a Budavár Díszérmet, 2025-ben pedig a Magyar Arany Érdemkeresztet, valamint a magyar zenei élet legmagasabb állami kitüntetését, a Liszt Ferenc-díjat.
Almásy László Attila magyar orgonaművész 1962-ben született Budapesten. Édesapja, Almásy László zongoraművész, zeneszerző és pedagógus volt, édesanyja, Lili, egészségügyi dolgozóként dolgozott. Zongoratanulmányait Gáspár Tiborné irányításával kezdte, orgonán Kárpáti Józsefnél és Baróti Istvánnál tanult. 1980-ban a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában Hambalkó Edit tanítványaként első díjat nyert az Országos Zeneiskolai Zongoraversenyen.
Később a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán zongorát tanult Lantos Istvánnál és Hambalkó Editnél, diplomáját 1986-ban szerezte meg, majd egy évvel később orgonaművészi képesítést is szerzett Lehotka Gábor osztályában. 1988-ban második díjat nyert a Budapesti Nemzetközi Liszt Orgonaversenyen, 1990-ben pedig döntőbe jutott a linzi Bruckner Nemzetközi Orgonaversenyen. Orgonavirtuózként bejárta a világ öt kontinensét, harmincnál is több országban koncertezett.
Fellépett többek között Budapesten, Prágában, Salzburgban, Frankfurtban, Rómában, a Vatikánban, Barcelonában, Hágában, Londonban, Párizsban, Stockholmban, Koppenhágában, Tomszkban (volt Szovjetunió), Szingapúrban, Sydneyben, Guanajuatóban (Mexikó), Montevideóban, Buenos Airesben, valamint Új-Zélandon (Whangarei, Auckland, Onehunga, Timaru, Wellington, Christchurch, Dunedin), illetve Dél-Afrikában (Pretoria, Port Elizabeth). Zongoristaként is fellépett Magyarországon, Ausztriában, Hollandiában és a volt Szovjetunió területén. A Hungarian Chorale Quintet tagjaként orgonistaként koncertezett Szingapúrban, Finnországban, Észtországban és Spanyolországban. Olyan világhírű karmesterekkel dolgozott együtt, mint Kobayashi Ken-Ichiro és Doráti Antal.
2007-ben Artisjus-díjat kapott. Rendszeresen szolgál zenei kísérőként a budapesti Vízivárosi Szent Anna-templomban, valamint más magyarországi római katolikus templomokban. 1986-tól 2011-ig a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában tanított zongorát és orgonát, illetve működött korrepetitorként. 2013 és 2021 között a gyömrői Weöres Sándor Általános Iskolában tanított zongorát, majd 2020 és 2022 között Vecsésen is oktatott. 2023-tól a budapesti I. kerületi Farkas Ferenc Zeneiskolában dolgozik korrepetitorként.