Treurenberg 10, 1000 Brüsszel
15 év keresés, kutatás, felkészülés, 3 év konkrét előkészület, és 3 év megírás, 21 ív terjedelem – számokban nagyjából ennyi az új Grecsó regény. A számokon túl megannyi felemelő családi dráma, négy-öt generációt átívelő transzgenerációs történetek. Grecsó Krisztián új nagyregénye, az Apám üzent egyszerre család- és identitásregény, egy lenyűgöző Kárpát-medencei paraszti eposz.
Az új könyv bemutatóján a szerző családfakutatásról, generációs adóságokról, találkozásokról és szerelemekről mesél. Ahogy szokta, anekdotázva, sírósan-nevetősen.

Grecsó Krisztián - (c) Falus Kriszta
Grecsó Krisztián 1976-ban született Szegváron, Újlipótvárosban él, az Élet és Irodalom munkatársa. Író.
Általános iskoláit szülőfalujában végezte, utána a csongrádi Batsányi János Gimnáziumban érettségizett. A békéscsabai Kőrösi Csoma Sándor Főiskolát ’97-ben fejezte be. A József Attila Tudományegyetem magyar szakán 2001-ben diplomázott.
Volt napilapos újságíró a Békés Megyei Napnál, rövid ideig tárcista a Délmagyarországnál. 1997-től a Bárka folyóirat külső munkatársa, 2001-től 2006-ig szerkesztője.
Két évig volt a Nők Lapja vezetőszerkesztője, és egy cikluson át Szépírók Társaságának alelnöke. 2009-től vezeti az Élet és Irodalom prózarovatát.
Regényei megjelentek arabul, csehül, németül, horvátul, lengyelül, szlovénul, törökül és oroszul. Írt forgatókönyveket és több színdarabot, szövegkönyvet is jegyez. Ismert zenekaroknak és énekeseknek írt dalszövegeket.
Fontosabb elismerései
- Bródy Sándor-díj (2002)
- Déry Tibor-díj (2004)
- József Attila-díj (2006)
- Aegon Művészeti Díj (2012)
- Szegvár Díszpolgára (2017)
- Libri közönségdíj (2020, 2021)
- Budapest XIII. kerülete díszpolgára (2021)

"Az Apám üzent Grecsó Krisztián eddigi legszemélyesebb könyve, miközben valódi fikció. Regényes nyomozás a családi múlt után, amely a személyes vallomás látszatát kelti. Mit jelent a kitörés a paraszti kultúrából? Milyen férfiszerepeket kínál fel a társadalom, amelyekből válogathatunk? Mennyire ura egy nő a saját sorsának? Hány generáció életét változtatja meg egy különös döntés? Az Apám üzent megrázó család- és identitásregény, apakönyv egy nemzedékről, amely nem találta a helyét a Kádár-korban, de még kevésbé a rendszerváltás után, és egy másik nemzedékről, amelynek ezzel az örökséggel számot kell vetnie." (Magvető)