10 Treurenberg, 1000 Brüsszel

A DUO DOMO a Lyon-i Kamarazenei Világverseny első díját és közönség díját nyerte 2022 áprilisában, majd ugyanez év novemberében szintén első díjat kaptak a Birminghamben tartott zongorás kamarazenei világversenyen. Az együttes repertoárján a klasszikus kamarazenei repertoár mellett kortárs és újonnan felfedezett, ismeretlen művek is szerepelnek. Rendszeres fellépői Európa rangos színpadainak. Felléptek már többek közt a londoni Wigmore Hall-ban, a lyon-I Operaházban és a velencei Palazzetto bru Zane-ban.
HARTMANN DOMONKOS (cselló) és CSABAY DOMONKOS (zongora) 2019-ben, Fischer Annie ösztöndíjasként találkoztak először, a Filharmónia Magyarország felkérésére adtak kamarazenei esteket. Ez mindkettejük számára egy “kellemes hazatérés” volt: mindkét fiatal művész magyarországi gazdag zenei hátterükkel kezdett karrierépítésbe külföldön, jelenleg is a nemzetközi szféra rendszeres fellépői. Hartmann Domonkos Várdai István bécsi osztályának tagja immár hatodik éve, Csabay Domonkos pedig a londoni nagypresztízsű Royal College of Music fiatal ösztöndíjasaként dolgozott, majd tért haza, ahol a Győri Zeneművészeti Főiskola újonnan kinevezett kamarazeneprofesszora és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem doktorandusza lett. Az otthoni közös munka, a Zeneakadémián levő közös mentoraik, hasonló zenei ízlésük és gondolkodásmódjuk hatására és a kamarazenei repertoár elkötelezett híveiként úgy döntöttek, komolyabb összefogásba kezdenek. Rövid közös múltjuk ellenére Európa rangos színpadain és versenyein léptek már fel, kimagasló eredménnyel. Többek közt a Lyon-i Állami Operaház, a budapesti Művészetek Palotája, a Birmingham-I Bradshaw Hall, a velencei Palazzetto bru Zane, a londoni Wigmore Hall és a bécsi Altes Rathaus színpadain. Repertoárjukon a kamarazenei klasszikus romantikus kulcsdarabjai és a kortárszenei újdonságok mellett megtalálhatók a francia romantikus zene kincsei, melyekkel egy francia intézettel való együttműködés során kerültek kapcsolatba. Ezeket pedig több helyen, missziós jelleggel, be is mutatták már. Rita Strohl Nagy Dramatikus Szonátáját a Zeneakadémia Solti termében “debütáltatták” a nagyközönségnek, de előszeretettel játsszák karakterdarabjait, valamint Fernand de la Tombelle és Nadia Boulanger műveit is, Velencében egy teljes francia estet adtak Gabriel Fauré és növendékei darabjaival. Thomas Adès pokolian nehéz csellózongora darabját, a Lieux Retrouvés-t is repertoárjukra tűzték, mellyel már két nemzetközi versenyen is első díjat nyertek. Nagy támogatói a hazai és nemzetközi kortárs zenének, ennek kapcsán léptek fel Magyarország több helyszínén, többek közt a Zeneakadémia Solti termében a Studio 5 zeneszerzőműhely felkérésére, ahol több mű ősbemutatóját hallhatta a közönség. Kecskés D. Balázs, Kutrik Bence, Virágh András Máté, Bella Máté és Szentpáli Roland műveit játszották.
Első közös lemezük a következő évadban készül majd el az Egyesült Királyságban, a Resonus Classics kiadónál, melyre Richard Strauss, Bella Máté, Thomas Adès és Nadia Boulanger műveit rögzítik.
Hartmann Domonkos Péter 25 éves, Junior Príma Díjas csellóművész, számos nemzeti és nemzetközi verseny első díjasa, nagydíjasa, többek közt Szlovákiában, Csehországban, az Országos Starker János Gordonkaversenyen, ahol a verseny nagydíját, a Czakó ÉvaEmlékérmet is megkapta, valamint a Popper Dávid Csellóversenyen a budapesti Zeneakadémián, ahol a Magyar Rádió különdíját nyerte. Első díjat és közönség díjat kapott a lyon-I kamarazenei világversenyen Csabay Domonkos duópartnerével, majd pár hónappal később a Birmingham-I kamarazenei világverseny első díját is elhozták, ahol a Wigmore Hall és a Resonus Classics kiadó különdíjaival jutalmazták őket. 2022-ben Junior Príma Díjat kapott, valamint megnyerte a Kocsis Zoltán-díjat kamarazenei kategóriában. Diplomát szerzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen Rohmann Ditta osztályában, és jelenleg Várdai István növendéke a bécsi Zeneakadémián. Nemzetközileg ismert művészek rendszeres kamarapartnere volt, többek közt Kirill Trussov, Liisa Randalu, Jennifer Stumm, Baráti Kristóf, José Gallardo, Szűcs Máté, Várdai István és Lars Anders Tomter-rel játszott. Rendszeres szólistája a hazai nagyszínpadoknak, ahol a klasszikus csellórepertoáron kívül újabb zenék felfedezésére és előadására is felkérik. Így mutatta be például Magyarországon Nino Rota első csellóversenyét a Budafoki Dohnányi Zenekarral, valamint a Studio 5 kortárs zeneszerzőegyesület felkérésére adott ősbemutató-sorozatot. Domonkos fellépett már Tunéziában, Taiwanon, Dániában, Olaszország helyszínein, színpadra állt a londoni Wigmore Hall-ban, a velencei Palazzetto bru Zane-ban. Első lemezét Csabay Domonkossal veszi majd fel a következő évadban.
Csabay Domonkos egy több országot megjárt koncertzongorista, kamarazenész és zongorakísérő. Kemenes Andrásnál és Lantos Istvánnál tanult a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, valamint a Birminghami Királyi Konzervatóriumban, ahol Pascal Nemirovski és John Thwaites növendéke volt. A szólókarrier építése mellet sokat kísért operaénekeseket, dolgozott operaházi projektekben, sokféle kamarazenei formáció tagjaként lépett már a színpadra. Rendszeresen lépett fel szólistaként, többször hívták már rangos koncerttermekbe és fesztiválokra, többek közt a Budapesti Tavaszi Fesztiválra, vagy a Wye Valley Kamarazenei Fesztiválra. Versenyeredményei közt találjuk a Birmingham-i Nemzetközi Zongoraverseny 1. díját 2016-ban és a Budapesten tartott Liszt Ferenc Zongoraverseny különdíját kapta 2021ben, díjakat nyert még zeneszerzőként Romániában és egy Lied Duo tagjaként Wales-ben. Fellépéseit sugározták már a BBC Radió 3-on és a Magyar Rádióban. 2021-ben jelent meg debütáló lemeze a Naxos kiadónál. Domonkos a londoni Royal College of Music öszöndíjas zongorakísérője volt, 2023 óta pedig a Győri Zeneművészeti Egyetem újonnan kinevezett kamarazene professzora, valamint a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem doktorandusza.
Tim de Vries 2000-ben született Haarlem-ben, Hollandiában, hegedülni 7 éves korában kezdett. 2015-ben felvételt nyert az Amszterdami Konzervatóriumba, Ilya Grubert osztályába, utána pedig Boris Kuschnir növendéke lett a bécsi MUK egyetemen 2018-tól. Ezt követően a bécsi Universität für Musik und darstellende Kunst hallgatójaként folytatta tanulmányait Christian Altenburger osztályában, ahol jelenleg is tanul Johannes Meissl vezetésével. Számos nemzetközi verseny első- és különdíjasa és számtalan nemzetközi mesterkurzuson vett részt, többek közt Pavel Vernikov, Christian Tetzlaff, Vineta Sareika, Liviu Prunaru, Itzhak Perlman kurzusain. Tim fellépett szólisztaként és kamarazenészként a bécsi Musikverein-ban és Konzerthaus-ban, az amszterdami Concertgebouw-ban, a los angeles-i Walt Disney Koncertteremben és a budapesti Zeneakadémia nagytermében. A Motus Kvartett alapítója és első hegedűse. A kvartett a bécsi zeneművészeti egyetemen tanul Johannes Meissl (Artis Kvartett) osztályában. További zenei inspirációt gyűjtöttek többek közt Eckart Runge (Artemis Kvartett), Hatto Beyerle (Alban Berg Kvartett), Peter Schuhmayer (Artis Kvartett) és Avedis Kouyoumdjian útmutatásával. Jelenleg egy Lorenzo Storioni által készített mesterhegedűn játszik Cremonából, 1793-ból.
«A Liszt Ferenc Zeneakadémia fiatal tehetségeinek duó koncertjei» szakmai program megvalósítását 2024. évben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.”
A koncert védnöke Balázs János MMA akademikus zongorista.