Két költő, két jóbarát

Irodalmi stand-up kicsiknek és nagyoknak

Dátum:  június 24.
Időpont: 12:30
Helyszín:  Collegium Hungaricum Berlin
Dorotheenstraße 12, 10117 Berlin
Tűz és víz barátsága: Arany János és Petőfi Sándor

Tűz és víz barátsága: Arany János és Petőfi Sándor

A Pro Cultura Hungarica-díjas Tóth Péter Lóránt „versvándor” irodalmi témájú előadásaival évtizede járja a Kárpát-medence és a diaszpóra magyarok lakta településeit, és most Berlinbe is ellátogat egy előadással. Petőfi Sándor és Arany János életét megelevenítő műsorában levelezések, versek, visszaemlékezések, legendás történetek repítik vissza a hallgatóságot a magyar irodalom legrövidebb ideig tartó, de legmélyebb barátságába.

A tűz és a víz találkozása: két ember, akik nem kioltották egymást, de segítették, támogatták a másikat a Parnasszusra vezető úton. Humor és a mában is ható gondolatok költészetről, „verscsinálásról”, tiszteletről, kölcsönös megbecsülésről és hazaszeretetről. A hatvan perces interaktív irodalmi stand-up szellemi és lelki időutazás 200 évvel ezelőttre, két különleges ember nyomában.

Arany és Petőfi egymást tisztelő és elismerő, ugyanakkor baráti élccel és pajkossággal fűszerezett kapcsolata tágabb értelmezésű üzenetet is közvetít a ma emberének azzal, hogy két teljesen más habitusú, világszemléletű és érdeklődésű ember képes volt arra, hogy megtalálja a másikhoz a kapcsot, a közös pontokat.

 

Családi előadás, 10 éves kortól ajánljuk kicsiknek és nagyoknak.
A rendezvény nyelve magyar.

Támogató: Petőfi Kulturális Ügynökség, Petőfi Irodalmi Alap

Petőfi Kulturális Ügynökség