XXVII. Magyar-Bolgár Szavalóverseny, 2020. | Eredmények

XVII. Országos Magyar-Bolgár szavalóverseny, 2020.

A XXVII Országos magyar és bolgár irodalmi Szavalóversenyt ebben az évben online, két kategóriában rendezték meg: előadói ( iskolások, művészeti felsőoktatási hallgatók, szakmai és amatőr előadók) és Digitális költészet a Novatellel.
Ebben az évben a verseny az alábbi évfordulóknak alkalmából került megrendezésre: 100 éves bolgár magyar diplomáciai kapcsolatok, Márai Sándor (1900 – 1989) magyar író születésének 120. évfordulója, Ivan Vazov bolgár író születésének 170. évfordulója (1850 – 1921).
A zsűri tagjai: Zdravko Mitkov (elnök), doc. Jurij Dacsev és Joana Bukovszka megtekintették az összes videófelvételt és május 11-én, Sumen Napján, kihirdették a legjobb előadókat.

Győztesek:

Első korcsoport – Tanulók (11 éves korig):
І – Jovo Lazarov
ІІ – Viktorija Varbanova
ІІІ – Valentin Lambrev

Alcomet cég különdíja - Krisztijan Lambov, Ivan Saraliev

Őexc. Balázsné Harangozó Tekla Magyarország szófiai nagykövetének különdíja - Dominik Moore, Csutak-Gagyi Tímea

Második korcsoport – Tanulók (11 év fölött):

1. alcsoport 11-15. év

І – Javor Darelov
IІ – Dilek Csudafar 
ІІІ – Nikita Vladimirova

Alcomet cég különdíja - Vladiszlava Georgieva

2. alcsoport 15-18. év

І – Gabriela Dokova

IІ – Alekszandra Zlateva

ІІІ – Elica Goranova

A Szófiai Magyar Kulturális Intézet különdíja - egy hét Magyarországon - Gabriela Dokova

Alcomet cég különdíja - Daniel Ganev, Nevena Boriszova

Harmadik csoport – amatőrök:
І – Bozsidar Kazakov
IІ – Jordan Kozsuharov
ІІІ – Bisztra Velicskova

Ivan Popovszki különdíj - Sztilijan Sztojanov

Viktorija Popovszka videoüzenete

A Sumeni Egyetem különdíja - Ivan Szavov

Ötödik csoport – Hivatásos művészek:
І – Alekszandar Alekszandrov
ІІ – Hrisztina Dzsurova
ІІІ – Najden Bancsevszki

A bolgár Kulturális Minisztérium Vladimir Trandafilov Nagydíja - Daniel Cocsev

A Debreceni Önkormányzat és a Csokonai Színház díja - Ivajlo Dimanov


Digitális Költészet Novatellel c. Kategória:
I – Anton Zsekov 
II – Radoszlav Peev és Dobromir Peev 
III – Damjan Dongov

A Bolgár Színészek Szövetségének díja - Hrisztijana Sztoimenova

A zsűri díja - Sztefan Vojvodov

null