56 kép 56-ról

A Liszt Intézet Sepsiszentgyörgy és a Sepsiszentgyörgyi Evangélikus-Lutheránus Egyházközség Erdélyben első ízben bemutatja az MTI „56 kép 56-ról” című dokumentumfotó válogatását az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc emblematikus képanyagából.

Dátum:  október 23.
Időpont: 12:00
Helyszín:  Sepsiszentgyörgyi Evangélikus-Lutheránus templom
Sepsiszentgyörgy
null

A Liszt Intézet Sepsiszentgyörgy és a Sepsiszentgyörgyi Evangélikus-Lutheránus Egyházközség Erdélyben első ízben bemutatja a Magyar Távirati Iroda (MTI) „56 kép 56-ról” című dokumentumfotó válogatását az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc emblematikus képanyagából. A fotók a Bajcsy-Zsilinszky úttól a Corvin közön át, a Parlament és Kilián György laktanya érintésével az Úri utcai érseki palota után egészen a parlamentig, a Bem-szobortól a Sztálin-szobor maradványáig kalauzolják a tisztelgő utókort, a budapesti forradalmi események alakulása közepette. A tárlaton most megtekinthető képek: Tóth László, Samai Antónia, Erich Lessing, Mező Sándor, Fényes Tamás, Munk Tamás, Bojár Sándor, Horling Róbert, Jármai Béla, Müller Lajos, Hollós Tibor, Petrovits László, Bartal Ferenc, Fehérvári Ferenc, Elek Emil, Farkas Tamás és ismeretlen fotósok munkái.

A válogatást a többezres archívumból Nothnágel-Kuruc Alexa, az MTI/MTVA  munkatársa állította össze. 

Az esemény részletes programját a későbbiekben közöljük.

Időpont: 2021. Október 23.

Helyszín: Sepsiszentgyörgyi Evangélikus-Lutheránus templom