Gazdáné Olosz Ella erdélyi magyar textilművész élete javarészét a Kőrösi Csoma Sándor szülőfalujától alig több, mint 2 kilométerre levő Kovásznán élte, életművét – benne a Csoma emlékét idéző műveit - ott alkotta meg. Ez a közelség is táplálta a nagy előd, s vele a kelet iránti vonzalmát, tudós és művész lényüket a közös szülőföld is összekapcsolta.
A művésznőt élete során nyugati és keleti útjai alatt számos impulzus érte, így született meg a rá olyannyira jellemző, nyugalmat árasztó, a színek és az anyag összhangját egyesítő stílusa. Keleti útja során ugyan Indiába nem jutott el, azonban az itt erősen jelenlévő ikat technika Olosz Ellát is megihlette.
Az 1993-ban, fiatalon elhunyt művésznő családjának, elsősorban férjének, a kovásznai író-szociográfus Gazda Józsefnek a régi vágya teljesült azzal, hogy Olosz Ella munkái a CSOMA240 projekt keretében eljutottak a kalkuttai Ázsiai Társaság falai közé, ahonnan majd Delhibe kerülnek vissza egy júniusi kiállításra. A kiállítás anyagát az intézet és a család elsősorban az ikat technikával készült művek közül és természetesen a Csoma, illetve a kelet előtt tisztelgő alkotások közül válogatta ki.
Az Ázsiai Társaság épülete szimbolikus jelentőséggel bír, hiszen Csoma a Társaság tagja és könyvtárosa volt hosszú éveken keresztül, az épület falai között született a tudós legjelentősebb műve, a tibeti-angol szótár és a tibeti nyelvtan könyve.
A kiállítás megnyitóján Satyabrata Chakrabarty, a társaság főtitkára, Professor Swapan Kumar Pramanick, a Társaság elnöke és Erdő Mariann, a Liszt Intézet Delhi igazgatója arról beszéltek, hogy a kiállítás egy újabb mérföldkő a delhi intézet és a kalkuttai Társaság együttműködésének történetében, hiszen a CSOMA240 projekt egyik kiemelt partnere a neves kalkuttai intézmény, ahol Csoma emlékét a mai napig tisztelettel ápolják.
A kiállítás megnyitóján a hagyományos lámpagyújtás után a meghívottak megtekinthették Gazdáné Olosz Ella 20 művét, melynek utolsó darabja, a „Csomára emlékezve” közvetlenül Csoma szobája előtt lett kiállítva.
Az intézet igazgatója, Erdő Mariann a 2010-es éveben felújított szobában, melyben Csoma kalkuttai éveinek javát töltötte, elhelyezte a hagyományos nemzeti színű szalagot.
A kiállításon jelen volt Zichó Viktor magyar extrém sportoló és környezetvédelmi aktivista, a „Csoma útján két keréken” expedíció megvalósítója, aki a Társaságnak ajándékozta az expedícióról készült fotóalbumát.